Zajęcia dedykowane dla  przedszkoli i szkół prowadzone przez  pomysłodawcę i twórcę tego miejsca

mgr inż. Paweł Kaźmierski ogrodnik roślin ozdobnych Twórca i Dyrektor Ogrodu Botanicznego w Niegoszczy Prezes Fundacji Regnum vegetabile.  Specjalista w zakresie opracowań dotyczących zieleni zabytkowej – inwentaryzacja, projekt gospodarki drzewostenem, projekty prac konserwatorskich, opinie dendrologiczne. Posiada uprawnienia do nadzorowania prac w zieleni zabytkowej.  Z zamiłowania edukator ogrodnictwa ekologicznego, z wykształcenia ogrodnik roślin ozdobnych.
Snuje opowieści o roślinach i ich związkach z nami i cywilizacją.
O bakteriach szczęcia i ogrodzie

Warsztaty

Zasadą pracy w naszym ogrodzie na warsztatach jest to, że trzeba się trochę pobrudzić,  to co wytworzycie zabieracie ze sobą do domu.
Zapewniamy materiały na warsztaty oraz fachową wiedzę.
Nauczyciele mają wstęp wolny na zajęcia.

25,00 złotych od osoby – Ty, ty i ty masz wpływ na przyszłość! Warsztaty zrównoważonego rozwoju – szczegóły

25,00 złotych  warsztaty o kaktusach i sukulentach dla dzieci i nie tylko – poznajemy tajniki uprawy, uczymy się przygotowywać podłoże. Każde dziecko otrzymuje kaktusa.

25,00 złotych od osoby – warsztaty patrz, słuchaj, dotykaj, wąchaj, smakuj – masz sposobność zjedzenia prosto z krzaka carskiego pomidora, poskubania liści mięty jagodowej, wgryzienia się siekaczami w starodawne jabłka czy wyczucia subtelnych różnic w smaku rozmaitych szczypiorów cebulowych lub czosnkowych, zrobienia sobie różonaniady w upalny dzień z płatków historycznych odmian róż. Bardzo specyficzny jest krwawnik syberyjski – kwaśny, gorzkawy, orzeźwiający a na końcu pikantny.  Ale jest jeden warunek –  próbowanie tylko na miejscu, nic na wynos poza żołądkiem. W trakcie warsztatów dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o roślinach. Korzystamy z sezonowych darów ogrodu na zajęciach.

25,00 złotych od osoby – realizacja tematów z podstawy programowej przyrody i biologii szkoła podstawowa szczegóły

25,00 złotych od osoby – realizacja tematów z podstawy programowej biologii szkoła ponadpodstawowa szczegóły

30,00 złotych od osoby – ekologiczna uprawa warzyw  – tematem zajęć są rośliny jadalne, produkcja ich rozsady, nawożenie organiczne i uprawa metodą no dig czyli bez kopania ziemi, sposoby na oszczędzanie wody w ogrodzie.